אזרחות פולנית

אמא פולניה? סבא פולני?

"אני כבר אנוח בקבר", שמעתם את אמא שלכם אומרת בפעם המאה, ואז נפל האסימון – אנחנו פולנים, ויכול להיות שאנחנו זכאים לאזרחות פולנית! 

קודם כל, הגעתם למקום הנכון. דבר שני, אופי של פולנים הוא, למרבה הצער, לא מספיק כדי להוכיח אזרחות פולנית. למעשה, מדובר בתהליך מסובך למדי שדורש לא מעט מסמכים היסטוריים ובירוקרטיה אינסופית, לצד הבנה מעמיקה בחוקי האזרחות הפולניים. למזלכם – אלה בדיוק הדברים שאנחנו מתמחים בהם, ונשמח לסייע לכם בתהליך.

Polish passport

רבים איבדו את אזרחותם הפולנית כאשר שירתו או אפילו נרשמו בצה"ל

מי זכאי?

זכאות לאזרחות פולנית

האזרחות הפולנית היא כרטיס כניסה לאיחוד האירופי, מה שמבטיח שלל יתרונות – מגורים ולימודים בחינם באירופה, מעבר חופשי לאירופה ובאירופה, כניסה חופשית למדינות רבות בעולם. 

אך לא כל מי שהוא, הוריו או סביו הגיעו מפולין זכאי לאזרחות פולנית. המון איבדו את אזרחותם לאורך השנים, מסיבות שונות. תלוי מתי ובאיזה נסיבות עזבו את פולין. נשמח לבדוק יחד איתכם האם אתם אכן זכאים לאזרחות, ואם התשובה תהיה חיובית – נסייע לכם באיסוף המידע, בתחקיר היסטורי בארכיונים בפולין ומדינות אחרות, בהכנת הבקשה והגשתה כנדרש עם כל המסמכים המלווים, עד לאישור האזרחות המיוחל. אנחנו מתמחים בתחקירים היסטוריים משפחתיים, ומלבד אזרחות פולנית תוכלו אולי לגלות מידע רב על מקורות המשפחה. 

הוכחה היסטורית

אילו מסמכים דרושים כדי להוכיח אזרחות פולנית?

המטרה של המסמכים היא להוכיח שמוצא המשפחה בפולין. לכן, מסמכים שונים שמוכיחים קשר הדוק למדינה הם חשובים. זה יכול להיות תעודות לידה, תעודות נישואין, דרכונים פולניים ישנים, תעודות בעלות על נכסים, תעודות שמעידות על גיוס לצבא הפולני, תשלומי מיסים ועוד – כל אלה הן חשובות מאוד בתהליך השבת האזרחות הפולנית.

ארכיונים רבים מרחבי פולין, ובעיקר בשטחים שלא נשארו בשטח פולין של היום, לא שרדו את מלחמת העולם השנייה. לכן במקרים רבים ישנו קושי להוכיח את הזכאות גם אם משוכנעים מאד בצדקת הדרך. לעתים ניתן להסתייע במסמכי הגירה ממדינות אחרות, שם יש "הד" למסמכים הפולניים המקוריים. למשל בתיקי התאזרחות בפלשתינה של יוצאי פולין, או למהגרים מפולין לברזיל. אבל כמובן שמסמך שמקורו בפולין עצמה עדיף. יש גם חשיבות לעיתוי. אנחנו זקוקים למסמכים מהתקופה שאחרי שפולין הפכה עצמאית, בערך ב-1920. כחלק מתהליך הליווי שלנו, אנחנו נפנה לארכיונים בפולין (ובמקומות אחרים במקרי הצורך), ונחפש תעודות היסטוריות ומידע על המשפחה שלכם, שיסייעו לנו בהוכחת הזכאות לאזרחות.

הרשויות בגרמניה הקלות לאחרונה על רכישה מחדש של האזרחות הגרמנית לצאצאי שורדי השואה

לפי החוק הפולני, אם סבא או אפילו סבתא נרשמו לצה"ל עד 19.01.1951, הם איבדו בכך את אזרחותם. שנסייע לכם לבדוק?

יוצאי רומניה וצאצאיהם זכאים לחידוש הדרכון הרומני שלהם, בתנאים מסויימים

דרכון ליטאי מאפשר לבעליו כניסה לארצות הברית ללא צורך בהנפקת אישור כניסה מראש. סבתא או סבא מליטא? בואו ונבדוק זכאות

 

דברו איתנו

יצירת קשר

טלפון

בדוא״ל

כתובת

דרור 46, פרדס חנה-כרכור 3702546

× איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן